OC
AC
NNW
OFE
NA ŻYCIE
DOM I MIESZKANIE
PARTNERZY
KONTAKT

PCC
UMOWA
VAT-24
AKC-U
WYPOWIEDZ
OC

ryszardsztachelski
@wp.pl
660433370
UNIQA
HESTIA
GENERALI
COMPENSA
WARTA
BTA
HDI
TUW
INTER RISK
PZU
TUZ
GOTHAER
AXA
PROAMA
LIBERTY
ALLIANZUNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA działa na polskim rynku od 1990 r.

Początkowo spółka funkcjonowała pod nazwą ZUiR POLONIA SA. W 2001 r. większościowy pakiet akcji POLONII został objęty przez austriacki holding ubezpieczeniowy UNIQA Group Austria, a w 2003 r. spółka zmieniła nazwę na UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA.

Przynależność do Grupy UNIQA Austria oznacza dla polskiej spółki dostęp do bogatych doświadczeń i wiedzy ubezpieczeniowej austriackiego koncernu oraz jego międzynarodowego prestiżu. Wyrazem uznania dla polityki koncernu UNIQA w Polsce i w innych krajach Europy Środkowej jest kapitałowe zaangażowanie EBOR, który objął około 30% akcji UNIQA TU SA.

Kapitał zakładowy UNIQA TU SA przekraczający 220 mln zł jest gwarantem bezpieczeństwa zawartych umów ubezpieczenia - pod względem wielkości kapitału zakładowego polska spółka plasuje się na trzecim miejscu wśród towarzystw majątkowych działających w Polsce (dane KNF na 30.09.2008 r.).

Ze składką 575 mln zł po III kwartałach 2009 roku UNIQA TU SA uplasowała się na szóstym miejscu pod względem przychodów w rankingu towarzystw oferujących ubezpieczenia majątkowe w Polsce. Według wielkości przychodów w 2008 r. spółka zakwalifikowała się do prestiżowej „Listy 100 największych instytucji finansowych w Polsce” sporządzanej przez Gazetę Finansową.

Doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych, skala działania i wielkość kapitału zakładowego powodują, że UNIQA TU SA należy do czołowych polskich ubezpieczycieli.

Oferta UNIQA TU S.A. jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych jak i do podmiotów gospodarczych i instytucji. Jest ujęta w 8 grupach marketingowych odzwierciedlających najważniejsze grupy potrzeb związanych z poczuciem bezpieczeństwa:

 • Dom & Szczęście (ubezpieczenie mieszkania, domu i inne)
 • Podróż & Radość (ubezpieczenie podróży zagranicznej, kosztów leczenia, bagażu podróżnego i inne)
 • Auto & Przestrzeń (ubezpieczenie OC, Autocasco, Zielona Karta, Assistance, NNW kierowcy i pasażerów, ubezpieczenia lotnicze i inne)
 • Zdrowie & Harmonia (ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie świadczenia szpitalnego i inne)
 • Wypadek & Przezorność (ubezpieczenie NNW: grupowe, indywidualne, zbiorowe, szkolne, uczestników wycieczek i imprez turystycznych, sportowców; ubezpieczenie kredytów na wypadek śmierci kredytobiorcy i inne)
 • Gospodarstwo rolne & Zbiory (m.in. OC rolników z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego, ubezpieczenie budynków, mienia ruchomego, upraw, zwierząt, maszyn rolniczych i inne)
 • Prawo & Pomoc (ubezpieczenie ochrony prawnej, OC ogólne, OC z tytułu wykonywania zawodu, OC osób fizycznych w życiu prywatnym i inne)
 • Firma & Planowanie (ubezpieczenie mienia od ognia, kradzieży, mienia w transporcie, sprzętu elektronicznego, maszyn elektrycznych, robót budowlano-montażowych, OC przewoźników i wiele innych).

Oferta UNIQA TU SA była wielokrotnie wyróżniana przez niezależnych ekspertów. Redakcja magazynu ekonomicznego Home&Market w 2009 roku przyznała UNIQA tytuł Najlepszego Partnera w Biznesie w kategorii Ubezpieczenia, doceniając flagowy produkt UNIQA dedykowany przedsiębiorcom, jakim jest Pakiet dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw Firma i Planowanie.
Do prestiżowych należy także nagroda w kategorii „Oferta ubezpieczeniowa dla firm” przyznana dla UNIQA TU SA w plebiscycie Gazety Finansowej „Najlepsze Produkty dla Biznesu 2008-2009” za pakiet ubezpieczeniowy dla małych i średnich przedsiębiorstw ( Gazeta Finansowa nr 50 z 12-18.12.2008 r.)
Z kolei redakcja Miesięcznika Ubezpieczeniowego przyznała temu produktowi certyfikat „Sprawdzone OWU” . Również Auto Casco oferowane przez UNIQA TU SA otrzymało od redakcji Miesięcznika Ubezpieczeniowego certyfikat „Sprawdzone OWU” ( Miesięcznik Ubezpieczeniowy z 1 stycznia 2007 r. oraz 1 lutego 2006 r.)

W 2008 r. UNIQA TU SA otrzymała prestiżowe wyróżnienie – godło „Europejski Standard” za wysoką jakość oferowanych produktów. Wyróżnienie przyznała Grupa Media Partner – wydawca Przeglądu Gospodarczego Plus oraz Rzeczy o Biznesie – dodatków do Gazety Prawnej, Wyborczej i Rzeczpospolitej.

Sieć sprzedażowa UNIQA w Polsce obejmuje ponad 70 agencji generalnych i przedstawicielstw oraz 18 oddziałów i 31 filii zlokalizowanych w całym kraju. Spółka wykorzystuje zróżnicowane kanały dystrybucji:

 • Sieć agentów
 • 290 placówek na terenie kraju
 • Kanał bankassurance – partnerstwo z Grupą Raiffeisen i innymi instytucjami finansowymi
 • Brokerzy
 • Dealerzy samochodowi

Wolą inwestorów jest wszechstronny rozwój polskich spółek Grupy UNIQA. Cel ten Grupa zamierza osiągnąć poprzez połączenie rodzimej tradycji, znakomitej znajomości polskiego rynku lokalnego z siłą finansową i know-how austriackiego inwestora.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie: www.uniqa.pl