Ubezpieczenia komunikacyjne AC – autocasco są ubezpieczeniami dobrowolnymi, które wykupić może każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Ubezpieczenie AC zawierane jest na okres 12 miesięcy, a wysokość kwoty na jaką możemy ubezpieczyć auto, zależy głównie od nas, przy czym nie może być wyższa niż całkowita wartość pojazdu (wartość wyrządzonych szkód). Ubezpieczenie autocasco pozwala na otrzymanie odszkodowania w przypadku:

  • kradzieży pojazdu
  • zderzenia ze zwierzętami lub przedmiotami pochodzącymi z zewnątrz
  • szkody wyrządzonej przez osoby nieznane
  • szkody wyrządzone przez właściciela pojazdu
  • szkody na skutek pożaru, wybuchu, działania środków chemicznych lub warunków meteorologicznych (huragany, gradobicia)

Należy również wspomnieć, że nie we wszystkich okolicznościach możemy otrzymać odszkodowanie. Firma ubezpieczeniowa nie wypłaca pieniędzy za poniesione szkody w momencie, gdy kierowca np.: prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, środków odurzających lub gdy nie posiadał ważnych dokumentów. By nie mieć wątpliwości co do odszkodowania, należy zatem wcześniej zapoznać się z warunkami wykupionej polisy.

Pamiętaj, ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Przy jego wyborze nie warto sugerować się ceną. Przed jego kupnem sprawdź wszystkie dostępne opcje na rynku – dobre ubezpieczenie AC to dobre warunki samej polisy!

Aktualnych i szczegółowych informacji odnośnie ubezpieczenia dowiesz się:

! PAMIĘTAJ !
Oszczędzasz na samochód bardzo długo.
Stracić lub uszkodzić możesz bardzo szybko.